توضیحات کامل :

پاورپوینت زندگی نامه بنجامین گراهام در 35 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

زندگی نامه بنجامین گراهام

دوران کودکی و تحصیل

شروع به کار و اشتغال

روش سرمایه‌گذاری

شاگردان سرشناس

سال‌های پایانی عمر

آثار به‌جا مانده

نقل‌قول‌هایی از بنجامین گراهام

اصول توصیه شده از بنجامین گراهام در سرمایه گذاری موفق

سخن پایانی در مورد زندگی نامه بنجامین گراهام

 

بخشی از متن

مقدمه

زندگی نامه بنجامین گراهام و دیگر بزرگان حوزه سرمایه‌گذاری و موفقیت مالی، می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدتی که در ذهن دارید کمک کند.

با شناخت برترین سرمایه‌گذاران و بررسی استراتژی‌های آن‌ها می‌توانید به دید بهتری از نحوه سرمایه‌گذاری درست و اصولی دست پیدا کنید.

بنجامین گراهام یکی از مشهورترین سرمایه گذاران تاریخ وال استریت و جهان است. کتاب‌های او در سراسر جهان ترجمه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مبحث قصد دارم در قالب زندگی نامه بنجامین گراهام از کودکی تا بازنشستگی او را با شما بررسی کرده و نکات آموزنده آن را استخراج کنم.

زندگی نامه بنجامین گراهام

بنجامین گراهام (Benjamin Graham) که به عنوان پدر سرمایه‌گذاری ارزشی شناخته می‌شود، سرمایه گذار، اقتصاددان و استاد دانشگاه آمریکایی بود.

او در اواخر قرن نوزدهم در انگلستان متولد شد و در یک سالگی با پدر و مادرش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد.

بنجامین پدر خود را در 9 سالگی از دست داد و در فقر شدید بزرگ شد که این اتفاق، انگیزه او برای کسب درآمد بالا و تأمین هزینه‌های خانواده را چندین برابر کرد.

گراهام همیشه دانش‌آموز و دانشجویی درخشان و ممتاز بود، لیسانس خود را از دانشگاه کلمبیا گرفت و سپس در وال استریت به عنوان کارگر تابلوی قیمت‌ سهام مشغول به کار شد.

بنجامین با سرعت پله‌های را طی می‌کرد. پس از کسب درآمد بالا، شرکت سهامی خود را در 32 سالگی تشکیل داد و در 34 سالگی در دانشگاه کلمبیا شروع به تدریس کرد. ایده‌های بنجامین گراهام در اقتصاد مدیریتی منجر به توسعه سرمایه گذاری در ابزارهای مختلف سرمایه گذاری، مانند صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک، صندوق‌های تأمین مالی و شرکت‌های هلدینگ شده است. او شاگردان زیادی داشت که مشهورترین آن‌ها، وارن بافت است.

دوران کودکی و تحصیل

بنجامین گراهام با نام بنیامین گروسباوم در 9 مه 1894، در شهر لندن انگلیس و در یک خانواده یهودی متولد شد. والدین وی، ایزاک ام و دوروتی گروسباوم، هنگامی که او یک ساله بود به ایالات متحده مهاجرت کردند و سرانجام در نیویورک اقامت کردند، جایی که آیزاک تجارت واردات و صادرات خود را آغاز کرد. در سال 1903 ایزاک گروسباوم درگذشت و همسرش را برای مراقبت از بنیامین نه ساله و دو خواهر و برادر کوچک ترش تنها گذاشت.

در حالی که او پس از فوت همسرش همچنان می‌توانست خانواده‌اش را مدیریت کند، وحشت بانکی که در سال 1907 رخ داد، پس‌انداز او را صفر کرد و خانواده‌اش را مجبور کرد که با موریس گراد، برادر دوروتی مهاجرت کنند.

بنجامین دانش‌آموز درخشان در مدرسه بود و با بورس تحصیلی وارد دانشگاه کلمبیا شد. در سال 1914 از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. در آن زمان او فقط 20 سال داشت و با برداشتن گامی جسورانه و غیر عادی آماده بود تا ثروت خود را بسازد. چند هفته قبل از فارغ‌التحصیلی، دانشگاه به او شروع تدریس در سه دانشکده مختلف را پیشنهاد داد: فلسفه یونان و لاتین، انگلیسی و ریاضیات. اگرچه این شغل به او امنیت مالی می‌داد اما او این پیشنهاد را رد کرد و به وال استریت پیوست.

و ...