توضیحات کامل :

پاورپوینت مشکل با قیافه در بلوغ در 16 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

چطور مشکل با قیافه در دوران بلوغ را در فرزند خویش بهبود ببخشیم؟

خونسرد باشید

فرزندتان را به صورت یک کل یکپارچه در نظر بگیرید

الگوی مناسبی برای نوجوان باشید

خودباوری اش را تقویت کنید

تحسین کنید

وی را در اغوش بگیرید

 

بخشی از متن

مقدمه

مشکل نوجوانان با ظاهرشان ریشه در عدم اعتماد به نفس آنها دارد و دلیل آرایش کردن دختران در سن کم هم همین مسئله میباشد که نیاز به رفع دارد.

چطور مشکل با قیافه در دوران بلوغ را در فرزند خویش بهبود ببخشیم؟

نوع برخورد والدین و واکنش هایی که آنها به بحران های مرتبط با بلوغ فرزندان خود نشان میدهند از جمله عوامل بسیار مؤثر در ميزان سازگاری نوجوانان و سلامت روان آنها است. ما در ادامه به چند توصیه اشاره نموده ایم که به شما کمک می کند به فرزندتان در دوران بلوغ کمک کنید تا به پذیرش واقع بینانه ای در خصوص ظاهر خود دست یابد و این مسئله برای وی به یک بحران و مشکل جدّي تبدیل نشود.

خونسرد باشید

اول از همه خوب است بدانید که به ندرت می توان نوجوانی را پیدا کرد که از ظاهر خودش کاملا راضی باشد. پس با دیدن نارضایتی فرزندتان و غر زدن هایش، از کوره در نروید. خونسردی خویش را حفظ کنید و بر خودتان مسلط باشید تا بتوانید برخورد مناسبی داشته باشید.

 

فرزندتان را به صورت یک کل یکپارچه در نظر بگیرید

این که شما در جایگاه پدر یا مادر در خانواده خود برای چه چیزهایی ارزش قائل می شوید و در ازای چه چیزهایی به فرزندتان پاداش می دهید، در نوع شکل پذیری باورهای فرزندتان و مقدار اعتماد به نفس وی بسیار تأثیرگذار است. در همین راستا بسیار اهمیت دارد که فرزندتان را بخاطر توانمندی ها و کارهایی که میتواند انجام دهد ترغیب نموده و وی را بر مبنای نوع ظاهر و قیافه ای که دارد ارزش‌گذاری نکنید.

افتخار کردن به فرزندتان بخاطر سعی ها و پشتکارهایی که در زندگی از خود نشان می دهد فارغ از نوع ظاهری که دارد به او کمک می کند تا از تمرکز افراطی در خصوص قیافه خود دست بردارد و برای مسایل مهم تری در زندگی خود وقت بگذارد. شما میتوانید با تربیت درست و داشتن برخوردهای مناسب این پیام را به نوجوانتان برسانید که وی را همان گونه که هست به صورت یک کل یکپارچه در نظر میگیرید و برای توانایی ها و علاقه مندی های وی بیش از هر چیز ارزش قائل هستید.

  و ...