توضیحات کامل :

پاورپوینت بررسی فرسودگی تحصیلی در 26 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

علل و علائم فرسودگی تحصیلی و راه مقابله با این مشکل

فرسودگی تحصیلی چیست؟

علائم فرسودگی تحصیلی

چگونه از فرسودگی تحصیلی جلوگیری کنیم؟

راه حل؛ چگونه فرسودگی تحصیلی را بازیابی کنیم؟

10 راهکار برای دوری از فرسودگی تحصیلی

 

بخشی از متن

مقدمه

فرسودگی تحصیلی به حالتی گفته می‌شود که دانش‌آموزان و دانشجویان به دلیل تحصیل طولانی مدت و فقدان انگیزه، دچار حالتی از خستگی ذهنی و هیجانی می‌شوند و نشانه‌هایی نظیر بی‌انگیزه شدن نسبت به درس خواندن، مدرسه یا دانشگاه و کاهش فعالیت در زمینه مسائل تحصیلی را از خود بروز می‌دهند. در بسیاری از موارد نیز این مسئله باعث بروز مشکلات روحی و روانی از جمله افسردگی در افراد می‌شود. با این حال فرسودگی تحصیلی اهمیت بالایی در بهره‌وری تحصیلی فرد و نحوه عملکرد او در درس‌هایش دارد به همین خاطر باید بر این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم. در این راستا راهکارهایی برای غلبه بر این معضل وجود دارد که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. همچنین شناخت نشانه‌ها می‌تواند به مداخله درمانی هرچه سریعتر کمک کند.

علل و علائم فرسودگی تحصیلی و راه مقابله با این مشکل

آیا احساس می کنید که نسبت به همیشه انگیزه شما برای درس خواندن افت کرده است یا این که از درس خواندن زودتر از همیشه خسته می شوید و دیگر آن شور و هیجان قبلی را ندارید؟ احتمالا دچار فرسودگی تحصیلی شده اید که یک وضعیت قابل تشخیص و قابل درمان است. به شرطی که مراحل درستی را در پیش بگیرید. اولین بخش مربوط به درمان فرسودگی تحصیلی، تشخیص صحیح است و اینکه فرد باید متعهد شود که عادت غلط خود را ترک کند و به این شرایط غلبه نماید.

فرسودگی تحصیلی چیست؟

فرسودگی تحصیلی را می توان یک نوع واکنش ذهنی، جسمی و عاطفی منفی تعریف کرد که بعد از یک مطالعه طولانی ایجاد می شود و خستگی، ناامیدی، کمبود انگیزه و کاهش توانایی در مدرسه را سبب می گردد. اگر فرد به مدت چند هفته، چند ماه مدام یک مطلب یک پروژه یکسان را مطالعه کند، احتمالاً دچار فرسودگی تحصیلی خواهد شد.

  و ...